Jätkates Macta Beauty veebipoe kasutamisega nõustute küpsiste kasutamisega. rohkem infot.
Probiootikumid
Probiootikumid
Probiootikumid
Probiootikumid on valmistatud nii bakteritest kui pärmist. Probiootikumid koosnevad headest bakteritest, mis aitavad kehal korralikult funktsioneerida ja hoida inimest tervena. Meie kehas on nii head kui halvad bakterid ning kui kehas on näiteks rohkem halbu baktereid, siis probiootikumid aitavad elimineerida üleliigsed halvad bakterid, et need oleks omavahel jälle tasakaalus.
Peamine ülesanne on säilitada kehas tasakaal halbade ja heade bakterite vahel. Kuid teatud tüüpi head bakterid ka:
- aitavad kehal toitu seedida
- aitavad toetada soolestikku ümbritsevaid rakke
- aitavad lagundada ravimeid
- aitavad tugevdada immuunsust
Jah, teatud toitudes on probiootikume.
- Jogurt
- pett
- kodujuust
- kimchi
- miso supp
- kääritatud hapukurk
- kombucha
Praegu on tehtud ja tehakse palju uurimusi probiootikumide ja nende positiivsete mõjude ümber. On välja toodud mõned haigused, mille puhul võivad probiootikumid aidata:
- Kõhulahtisus
- kõhukinnisus
- põletikuline soolehaigus (IBD)
- ärritatud soole sündroom (IBS)
- pärmseente infektsioonid
- kuseteede infektsioonid
- laktoositalumatus
- ekseem (atoopiline dermatiit)
- ülemiste hingamisteede infektsioonid
Probiootikume peetakse ohutuks, sest meie kehas on need samad bakterid juba olemas. Toidulisandite võtmisega kaasnevad riskid kui teil on nõrgenenud immuunsüsteem või hiljuti tehtud operatsioon.
Riskideks võib olla:
- Infetsiooni teke
- Resistentsuse kujunemine antibiootikumidele
Nagu ilmselt oled juba märganud, siis meie lehelt leiad probiootikume erineval kujul - nii kapslite, kummikommide ning isegi šokolaadi ja seebi kujul. Lisaks leiad valikust probiootikume kombineeritult teiste toitainetega ja vitamiinidega. Näiteks nahale kantavad tooted (seebid ja õlid) aitavad lisaks tasakaalustada naha PH taset, teotada barjäärifunktsiooni, säilitada naha head välimust ning palju muudki. Siinkohal võid lähtuda isiklikest eelistustest - näiteks lastele meeldiksid kindlasti probiootikumid šokolaadide ja kummikommide kujul ning kas ja kui oluline on see, et toidulisandid oleksid mitmekülgsed ja sisaldaksid ka teisi toitaineid.
Enne probiootikumide kasutamist kindlasti tutvu lähemalt probiootikumide infolehega, kus on kirjas täpsem info, kui palju ja kui tihti neid tarbida võiksid. Võiksid arvestada ja uurida ka kõrvaltoimete kohta - kuna kasulikud bakterid teevad organismi puhastades ja soolestiku keskkonda parandades oma tööd, siis võivad tekkida ajutised kõrvalmõjud nagu kerge puhitus või kõhulahtisus.